Колумбія передасть майно наркоторговців громадським організаціям

Майно, вилучене у колумбійських наркоторговців, буде використане у суспільних інтересах. Про це заявив у четвер, 1 вересня, глава держави Густаво Петро.

“Ми повинні переконатися, що незаконно придбані активи передаються колумбійському народу”, – сказав він під час публічного виступу.

Загальна вартість конфіскованого майна оцінюється у 4,9 мільярда доларів. Ці кошти будуть направлені фермерам, організаціям із захисту жінок, молодіжним асоціаціям та університетам.

Така практика відшкодування збитків та соціальної підтримки за рахунок порушників закону не нова для Колумбії. Так, минулого року було організовано агентство, завданням якого є перепродаж конфіскованих будинків, ферм та іншої нерухомості.

Проте все йде не так гладко, як планувалося, оскільки потенційні покупці побоюються стати мішенню для колишніх власників після їхнього звільнення.

Раніше, 18 квітня, колумбійські правоохоронці встановили та затримали лідера однієї з банд наркокартеля Gulf Clan Фаусто Паласіоса.

За даними Національних військово-морських сил Колумбії, Паласіос раніше очолював банду Мануеля Хосе Гайтана, а у 2012 році приєднався до клану Перської затоки. За інформацію про його місцезнаходження влада призначила грошову винагороду.

Gulf Clan – найбільший колумбійський наркокартель. Злочинне угруповання утворилося після розпуску Об’єднаних сил самооборони Колумбії у 2006 році. Багато колишніх членів воєнізованого угруповання згодом приєдналися до «клану».

У жовтні 2021 року президент республіки Іван Дуке Маркес заявив про затримання ватажка наркокартелю. Дайро Антоніо Усуга, також відомий як Отоніель, був заарештований під час операції Осіріс.

Глава держави назвав затримання Усуги найсерйознішим ударом по наркотрафіку «в цьому столітті» та порівняв його за значимістю із падінням наркобарона Пабло Ескобара.

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.